Urzadzenia diagnostyczne opel

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle ciekawe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej wartości układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego zastosowanie

Kolposkop uzyskuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w punkcie wykrycia zmian, które mogłyby dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacje z jego kształtu.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i badanie go na specjalnym ekranie, a także zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, jak a do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.