Sztuczne zaplodnienie wady i zalety

Chęć założenia rodziny często skupia się nie jedynie z podjęciem opinii o małżeństwie, tylko oraz z pasją posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przypadkach z nowych przyczyn ujawnia się to przykre i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Pewno toż stanowić np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, objawia się, że lekarze nie są w stopniu określić przyczyny niepłodności oraz tymże samym zastosować dobrych metod jej leczenia. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary określają się głównie na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które przenosi się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego modelu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Metoda ta zajmuje jeszcze wiele kontrowersji, ale dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest całym wyjściem.

Warto też wspomnieć, że decydując się na taką metodę należy ustalić czy będziemy wykorzystywać z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę liczbę możliwość. Pierwsza randka u lekarza związana jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie kończyło się wcześniej, należy także dać ze sobą całą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto wykorzystuje jej szereg nowych badań. I mężczyzna pragnie zawierać zbadane nasienie, gra tym dostaje skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ukazują się potrzebne także inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie przeprowadza się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, jak i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu pochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika wprowadza się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.