Mial weglowy eng

Pracoholizm jest odpornym uzależnieniem psychicznym. Objawia się ciągłą potrzebą tworzenia swoich celów, w sukcesie której pomija się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a też sen. Oczywiście praca stanowi jednym z tematów bycia każdego pracownika. Dlatego pracoholizm to prawdziwe uzależnienie, które nie miesza się z zawstydzeniem. Tylko jak je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm ukazuje się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako stracony czas. Odczuwają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często tkwią w własnych biurach po godzinach i zrywają z wolnych dni oraz urlopów. To poprzez to zaniedbują rodzinę, partnerów natomiast nie czerpią z żadnych rozrywek również nie prowadzą swoich słabości i zainteresowań. Bardzo często prowadzą temu przewlekłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia i problemy z koncentracją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć racji tego faktu. Zwykle uzależnieni są typowymi perfekcjonistami. Mają spore ambicje i wymagają wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dokładnie, bez żadnych niedociągnięć. Wiele osób ma również, że pracoholizm może zbierać się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli posiadać kłopoty materialne w przeszłości, a dziś zależą jak daleko wykorzystać swoją działalność, aby zwiększyć swoje dochody.

Pracoholizm, jak każde uzależnienie psychiczne, posiada własne negatywne skutki. Jedną z nich stanowi paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, zatem nie zdają sobie rzeczy spośród tego, że właśnie naprawdę tracą mnóstwo czasu na np. wspominanie o kariery oraz zastanawianie się nad każdym zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opieki nad polskim mieszkaniem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na odpowiednią psychoterapię.